Pogoda Świnoujście:

Menu Zamknij

Sabaton kręcił w Forcie Gerharda teledysk do najnowszej piosenki

To jeden z najpopularniejszych zespołów z pogranicza power i heavy metalu w Europie. Większość jego utworów związanych jest z historią – te najsłynniejsze w Polsce piosenki dotyczą bitwy pod Wizną (40:1) i Powstania Warszawskiego. Zdjęcia do teledysku Fields od Verdun kręcił w Forcie Gerharda w Świnoujściu.

Najsłynniejszy skandynawski zespół hardrockowy Sabaton przez kilka dni kręcił w Świnoujściu, w Forcie Gerharda teledysk do swojego najnowszego albumu. Tym razem o pierwszej wojnie światowej.

Aranżacja fortowego placu na bitewne pobojowisko trwała kilka dni.

Zdjęcia realizowano na jednym z fortowych placów, który zamienił się w pole bitwy z czasów I wojny światowej. W rytm epickiego utworu, którego treść i ścieżka dźwiękowa do czasu premiery była ściśle strzeżoną tajemnicą – prusacy starli się z francuskimi żołnierzami. Były wybuchy, efekty specjalne i wyjątkowa muzyka w wykonaniu Sabatonu.

Członkom zespołu bardzo spodobał się fort – opowiada Marcin Ossowski- Byli zaskoczeni ilością eksponatów, a na pamiątkę przekazali nam kilka pamiątek, które wkrótce przekażemy na cele charytatywne. To bardzo mili i kontaktowi artyści, których możemy zaliczyć do nowych przyjaciół Świnoujścia i fortu.

Warto dodać, że plan filmowy Sabatonu to nie pierwsza tego typu realizacja w świnoujskich obiektach – w Forcie Gerharda i Podziemnym Mieście realizowano zdjęcia do polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych i filmów fabularnych.

Link do teledysku Fields of Verdun poniżej: